IQOS Kullanım Kılavuzu

GÜVENLİK UYARILARI & TALİMATLARI

LÜTFEN BU TALİMATLARI OKUYUNUZ VE SAKLAYINIZ.

Bu kılavuzda yer alan Güvenlik Uyarıları ve Talimatları, gerçekleşmesi olağan olan tüm durumları kapsamamaktadır. Kullandığınız kişisel elektronik ürünlerin bakımında dikkatli ve özenli olmanız gerekmektedir. Bu ürünün kullanımında herhangi bir zarar ile karşılaşmamak için üreticinin belirtmiş olduğu talimatları doğru bir şekilde uygulayınız. Kullanacağınız bu ürünün parçalarının bakımı kullanıcı tarafından yapılamaz. Herhangi bir fiziksel zararla karşılaşmamak için ürünün herhangi bir parçasını tamir etmeye kalkmayın, ürünün içinde bulunan bataryaları ve ürünün herhangi bir parçasını değiştirmeye kalkmayın ve ürünün içini açmaya çalışmayınız.

Yanıcı maddelerin(ateş, ısı ve kıvılcımlardan uzak tutunuz; sıvı veya gaz şeklindeki yanıcı ortamlarda kullanmayınız) bulunduğu ortamlardan bu ürünü uzak tutmaya çalışın ya da ürününüzün bu ortamlarda kapalı olduğundan emin olunuz. Ürünü şarj ederken ‘’Güvenli Ekstra Düşük Voltaj’’ altında şarj ediniz. Ürününüzü üretici onaylı olan ‘’Ac Güç Adaptörü’’ ile şarj ediniz. Ürününüz herhangi bir sıvı ile temas halinde olmuşsa – sıvı içerisine batmış ise veya ıslak bir halde ise- ürüne kesinlikle dokunmayınız. Ürününüzü kesinlikle düşürmeyin veya ürününüzün herhangi bir darbe almasını engelleyiniz.

Tutucu Isıtıcı Bıçağına (Holder Heater Blade) kesinlikle dokunmayın, bu şekilde hem kendinizin zarar görmenizi engellersiniz hem de Isıcıtı Bıçağın zarar görmesini engelleyebilirsiniz. Bu ürünü çocukların erişemeyeceği yerlerde tutunuz ve çocukların bu ürüne ulaşmasını engelleyiniz. Bu ürünü fiziksel, işitsel veya zihinsel engellere sahip bireylerin tek başlarına kullanmaları doğru değildir.

Halihazırda bir risk durumu varsa ve bu ürünün kullanımına dair eksik bilgisi olan kişiler tarafından da bu ürünün kullanılmaması gerekmektedir. Bu ürünü şu durumlarda kesinlikle kullanmayınız:

● elektronik aletlerin kullanılmasının yasak olduğu yerlerde,
● ısı kaynaklarının olduğu ortamlarda,
● ürününüz hasarlı olduğu durumlarda,
● aşırı ısı ve nem gibi durumlara maruz kalmışsa
● ürün bataryasının sızıntı yaptığı durumlarda ürünü kesinlikle kullanmayınız.

Dikkat!
IQOS cihazı sadece HEETS tütün çubuğu ile çalışabilmektedir. Tutucuyu, üretici onaylı olmayan ürünlerle – tütün, sigara veya diğer kullanıcıların ürünleri ile – kesinlikle kullanmayınız. Ürününüze herhangi bir ateş ile yaklaşmayınız. Cihazınızı kullanım durumundayken tütün çubuğunu cihazınızdan kesinlikle çıkarmayınız. Cihazınızı temiz, kuru ve serin ortamlarda saklamaya çalışınız.

Cep Şarj Aleti (Pocket Charger)
1. Kapak Açma Tuşu
2. Bluetooth Tuşu
3. Güç Tuşu (Cihaz aç / kapat)
4. Şarj Girişi (Üretici tarafından size sunulan kabloyu ve ac Güç Adaptörünü kullanınız. Şarjı tamamen dolu olduktan sonra tutucuyu en az 20 kere şarj edebilirsiniz.)

Cep Şarj Aleti – Işıkların Çalışma Mantığı
● Cihazınızın şarj olduğunu yanıp sönen beyaz ışıklar göstermektedir.
● Cihazının tamamen şarj olduğunu sürekli olarak yanan beyaz ışıklar göstermektedir.
● Cihazınız bekleme modunda ise veya cihazınız kapalı ise herhangi bir ışık yanmaz.
● Cihazınızın çalışmasında bir bozukluk veya kusur varsa kırmızı ışık veya ışıklar yanmaktadır.

Ürün Kullanımı

1. Şarj
Tutucunuzu Cep Şarj Aletinin içine yerleştiriniz. Güç tuşuna uzun basın IQOS’u açmak için. Dört saniye sonra ışıklar yanıp sönmeyi bırakacaktır bu durumda cihazınız hazır duruma gelmiştir. Tutucunuzu şarjdan çıkarınız.

2. Tütün Çubuğunu Yerleştirme
Tütün çubuğunu çizgi kısmına gelinceye kadar tutucunun içine koyunuz. İşlem tamamladığınızda çubuğu kesinlikle döndürmeyiniz yoksa ürünün ısıtıcı bıçağına zarar verebilirsiniz.

3. Isıtma
Titreşimi hissedene ve beyaz ışıkların yanıp sönene kadar ısıtma tuşuna basılı tutunuz. 20 saniye kadar ön ısıtma süresi vardır. Işıkların sönmeden önce yanmaya başladığında önce hangisi biterse, 14 çekiş veya 6 dakika kadar tütün çubuğunun keyfini sürebilirsiniz. Son iki çekiş kaldığında ya da 30 saniyeniz kaldığında beyaz ışık yanıp söner ve titreşim ile anlayabilirsiniz. Cihaz daha sonrasında kendiliğinden kapanmaktadır.

4. Çıkarma
İlk olarak kapağı kaydırın ve tütün çubuğunu çekerek tutucudan çıkarın. Tütün çubuğundaki renk değişiminin olması normaldir. Kullanıldıktan sonra tütün çubuğunu evrensel atık bölümüne atabilirsiniz. Ürününüzü her kullanımdan sonra tutucuyu şarj aletine yerleştirebilirsiniz. Yaklaşık 4 dakika sonra cihazınız şarj süresi tamamlanmış olmaktadır.

Tutucu Bakımı

1. Hazırlama
Daha iyi performans için tutucunuzu 20 tütün çubuğu kullanımından sonra temizlemeniz gerekmektedir. Temizliğe öncelikler kapağı çıkararak başlayınız. Kapak fırçasını öncelikle ısıtıcı fırçasından ayırın daha sonra pimi çıkarın.